Дзижчання безпілотних літальних апаратів над вулицями міст поступово стає звичним явищем. Як діти, так і дорослі із задоволенням запускають квадрокоптери, вдосконалюючи навички майстерного управління ними.
Однак, навіть досвідчені власники пристроїв можуть не знати, що використання дронів регулюється Законом про повітряний простір України, і є певні правила, які краще не порушувати. Фахівцям нашого сервісного центру вже доводилося виконувати ремонт дронів, збитих під час польотів над приватними територіями. Як уникнути подібних ситуацій? Давайте розберімось.
Правила правового використання дронів
Масове використання дронів — характерна риса сьогодення. Але польоти в різних умовах деколи можуть розцінюватись, як порушення. І хоча Закон про використання квадрокоптерів на території України офіційно ще не прийнятий, у Повітряному кодексі країни зафіксовані правові положення, що регулюють польоти безпілотних пристроїв.
Використання дронів заборонено:
- на територіях щільних громадських забудов;
- біля злітно-посадкової смуги, а також пілотованих літаків;
- над державним кордоном;
- над великими скупченнями людей;
- над різними урядовими об'єктами — дамбами та електростанціями, промисловими підприємствами, а також заповідними та стратегічними зонами.
Польоти квадрокоптерів над приватними територіями офіційно не заборонені. Але якщо при цьому здійснювалось фільмування, слід пам'ятати, що власники таких ділянок мають законне право вимагати видалення отриманих відеоматеріалів.
Висота польоту дрона не повинна перевищувати 120 метрів, а його швидкість - 160 км/год.
Про реєстрацію дронів
У нашій країні дозволяється використовувати без реєстрації дрони вагою до 20 кг. Спеціальний дозвіл на запуск дрона може знадобитися, якщо:
- заплановані польоти над забороненими територіями;
- вага пристрою перевищує 20 кг;
- необхідне використання квадрокоптера у зоні з обмеженим лімітом польотів на висоті понад 50 метрів.
Щоб отримати дозвіл на запуск дрона, потрібно перед кожним польотом подавати заявку в Украероцентр. Порушників правил використання повітряного простору, чекає покарання у вигляді штрафу.
Безпечне керування дроном завжди приносить чимало задоволення. Та якщо раптом станеться непередбачуване й пристрій зламається, всі несправності будуть швидко та ефективно ліквідовані працівниками нашої компанії.